Buduj, buduj, a osiągniesz wiele…

DSC08183
Nie od dziś wiadomo, że mózg dziecka rozwija się w bardzo szybkim tempie. W okresie największej aktywności mózgu, czyli właśnie w dzieciństwie, warto stymulować jego rozwój poprzez dostarczanie dziecku wielu bodźców, czy możliwości do kreatywnych zabaw. Świetnym sposobem na aktywizację mózgu jest zabawa klockami,  dzięki której dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, rozwija zdolności manualne, wyobraźnię, kreatywność. Ponadto wspólne budowanie klocków z dzieckiem uczy współdziałania, dzielenia się, funkcjonowania w grupie społecznej.

Dziś przedstawim Wam idealną zabawkę dla rocznego maluszka,  a więc drewniane klockiw prześlicznym wózeczku – pchaczu, który służy również do nauki chodzenia.  Alunia uwielbia bawić się klockami, jak każde dziecko przechodziła etap rzucania nimi na wszystkie strony, teraz lubi patrzeć, jak ktoś buduje przed nią wysoką wieżę, a ona tylko czeka żeby ją rozburzyć. Umie też sama ułożyć mini wieżę z 3 – 4 klocków i coraz bardziej wciąga ją ta zabawa. Klocki są też idealne do przekładania z ręki do ręki, z pudełka do pudełka, segregowania kolorami, kształtami itd. Są kolorowe, przyciągają wzrok i małe rączki.

DSC04925

Dużą zaletą klocków jest ich estetyczne wykonanie, a przede wszystkim bezpieczeństwo dla dziecka. Są odpowiednio duże (nie musimy obawiać się połknięcia) i pomalowane nieszkodliwymi farbami, przez co maluszek bez obaw może sobie je podgryzać. No i ten design – wózeczek i klocki są naprawdę ładne, ciężko się oprzeć uroczemu jeżykowi, który urzekł nie tylko moje serce, ale i całej rodzinki.

Alunia uwielbia jeździć na jeżyku. Śmiga więc z pokoju do pokoju i cieszy się w niebogłosy. Aha – tu jeszcze jedna zaleta, czyli duże koła, zabezpieczone gumowymi paseczkami, nie rysują podłogi i nie wydają denerwujących rodzica dźwięków. Polecamy zabawkę wszystkim – dzieciom i dorosłym 🙂

 

DSC08181 DSC08182 DSC08185 DSC08195 DSC08207 DSC08205 DSC08196DSC08203Drewniany pchacz Jeżyk – TrendySmyk.pl

Alunia:

  • Legginsy ze spódniczką – Disney
  • Bluzeczka – Pepco
  • Kamizelka – Next
  • Skarpetki – F&F

 

Żona, mama, chustoświrka, miłośniczka fotografii, zakupów i dobrego jedzenia... Smakuję życie i wyrywam z niego najlepsze kąski. Witam Cię i zapraszam do mojego mikroświata...