Coraz bliżej święta…

Święta tuż tuż… Śniegu nie ma, pogoda wręcz wiosenna, ale magiczny nastrój ogarnia świat coraz to bardziej. U nas w domu też już co nieco widać – wczoraj ubraliśmy naszą bajkową choinkę. Dlaczego jest bajkowa? Bo większość ozdób to własnoręcznie wykonane zabaweczki. Z każdym rokiem przybywa jeden komplet. Miejsca na drzewku jest coraz mniej. Choinka co prawda sztuczna (bo w salonie, gdzie co roku stoi jest za ciepło na żywe drzewko), ale moim nieskromnym zdaniem bardzo ładna i niepowtarzalna.  Póki co ubrana w ozdoby z ubiegłych lat. Tegoroczne dopiero powstają. Dodatkowo, bliżej Wigilii na drzewku zawisną pierniczki.

DSC03456

A teraz troszkę o ozdobach. Są bardzo efektowne i wbrew pozorom wcale nie tak trudno je wykonać. Potrzebny oczywiście będzie materiał, igła i nitka, bądź też maszyna do szycia. Na początku należy narysować  lub wybrać sobie szablon (tu) i zadecydować czy będzie się obszywać daną ozdobę od wewnątrz, na lewej stronie materiału – w tym wypadku należy zostawić sobie większy margines materiału na zszycie, a po częściowym zszyciu wywinąć materiał na prawą stronę (tak uszyte zostały serduszka i skarpety Mikołajowe). Można też obszywać na zewnątrz, jak w przypadku naszych reniferków, lasek, ciastków i worków. Wtedy szew jest dodatkową ozdobą. Wszystkie szyte ozdoby wypełniamy np. watą. Każdą zabaweczkę dekorujemy wstążkami i różnego rodzaju koralikami, naszywkami, guziczkami. Niezwykle pomocny będzie do tego pistolet z klejem na gorąco – dzięki niemu w szybki i trwały sposób przozdobimy nasze małe rękodzięła.

DSC03441DSC03451DSC03450DSC03449DSC03448DSC03442DSC03445DSC03444


DSC03444DSC03448 DSC03449 DSC03450

Do wykonania poniższych „obwarzanków” potrzebne będą:

  • kółka karniszowe, myślę, że znajdą się w każdym domu
  • złota folia, może być nawet złotko po czekoladzie ( nadawanie przedmiotom drugiego życia jest naprawdę super sprawą!)
  • drucik kreatywny

Teraz wystarczy obwinąć kółka złotkiem i okręcić drucikiem kreatywnym. Ozdoba gotowa dosłownie w kilka minut.

DSC03451

Na naszej choince wiszą także misie z Sagi, jakiś czas temu była promocja, że były dodawane do herbaty. Wystarczyło uszyć im ubranka ze świątecznej wstążki. Pasują do drzewka „jak ulał”:)

  • DSC03458 blogzesmakiem.pl DSC03461

Żona, mama, chustoświrka, miłośniczka fotografii, zakupów i dobrego jedzenia... Smakuję życie i wyrywam z niego najlepsze kąski. Witam Cię i zapraszam do mojego mikroświata...