Książeczki Izy Skabek – rewelacja dla maluchów…

DSC07839Chciałabym dziś przedstawić książeczki dla najmłodszych (…i nie tylko) autorstwa Izy Skabek, które jakiś czas temu zagościły w naszym domu. Autorka publikuje serię ciekawych i trafiających w gust malucha książek. To, co wyróżnia je wśród innych pozycji literatury dziecięcej, to przede wszystkim język – książki napisane są z punktu widzenia małego człowieka.

Gaba i pająk to jedna z książeczek o zwykłej dziewczynce, która przeżywa niezwykłe przygody – tak jak każde dziecko w wieku przedszkolnym. Gaba jest małym łobuzem z bardzo bujną wyobraźnią. Czytając jej historię, możemy poczuć, co tak naprawdę siedzi w głowie kilkulatka i poznać świat oczami dziecka.

Jednakże absolutnym hitem, który szczególnie przypadł do gustu naszej małej jest Zooalfabet.  Tak, to książeczka edukacyjna, jednak nie jest zwykłym elementarzem. Literki przedstawiają zwierzęta z całego świata, które możemy spotkać w Zoo. Jest więc iguana, flaming,  cykada, anakonda i wiele innych stworzonek. Przyznam szczerze, że było to pierwsze spotkanie naszej Aluni z niektórymi z tych żyjątek. O każdym z nich opowiada krótki, dowcipny i wpadający w ucho wierszyk.

O czym jeszcze chciałam wspomnieć? Oczywiście o przepięknych ilustracjach Doroty Prończuk i Marka Regnera , bez których książeczki nie byłyby tak atrakcyjne.

To dopiero początek naszej przygody z książeczkami tej serii. Jeśli jesteście zainteresowani, można je nabyć tutaj bądź tutaj.

DSC07836 DSC07835 DSC07834DSC07818 DSC07822 DSC07825 DSC07829 DSC07840 DSC07844 DSC07845 DSC07847

Żona, mama, chustoświrka, miłośniczka fotografii, zakupów i dobrego jedzenia... Smakuję życie i wyrywam z niego najlepsze kąski. Witam Cię i zapraszam do mojego mikroświata...